Ręczniki papierowe do sprzątania


Głównym zadaniem ręczników papierowych jest pomoc w sprzątaniu. Chłonne listki doskonale zbierają wodę, świetnie chłoną tłuszcz i ułatwiają wycieranie wszystkich powierzchni. Są niezastąpione przy myciu okien i luster, ponieważ nie pozostawiają smug i bardzo dobrze usuwają zabrudzenia, jednocześnie nie rysując szkła.


Mając pod ręką ręczniki papierowe czy to w kuchni, czy w łazience, szybko możemy doprowadzić pomieszczenie do porządku. Wilgotny ręcznik bardzo dobrze zbiera kurz, a dodatkowo świetnie się sprawdza w połączeniu ze środkami chemicznymi. Co więcej, dzięki sprzątaniu za pomocą ręczników papierowych, efekt jest bardziej higieniczny. Po wytarciu powierzchni ręcznik papierowy po prostu wyrzucamy do kosza i nie przenosimy zabrudzeń na inne przedmioty. Pozwala to także na zmniejszenie ilości prania ściereczek, a także ich ogólnej ilości w domu.


Ręczniki papierowe wykonane są najczęściej z celulozy, dzięki czemu zużyty papier nie zalega na wysypiskach, ponieważ dość szybko się rozkłada. W zależności od jakości papieru, jaki został użyty do produkcji, powstają różne gatunki ręczników. Najbardziej popularne są białe i miękkie ręczniki papierowe w rolce, które przyjemnie zdobią kuchenny blat. Gorsze gatunki ręczników wykorzystuje się najczęściej do osuszania rąk w miejscach publicznych, czy zakładach pracy, a także do sprzątania dużych zakładów, biur czy innych pomieszczeń.


Zaskakujące zastosowanie ręczników papierowych


O uniwersalności ręczników papierowych można przekonać się stosując poniższe sposoby na ułatwienie wielu codziennych sytuacji:


• Ręczniki papierowe bardzo dobrze chłoną tłuszcz, więc świetnie się sprawdzają do odtłuszczania potraw. Wystarczy na talerzu położyć kilka listków ręcznika i położyć na nie frytki, smażone placki i inne potrawy, które chcemy, aby zmniejszyły ilość wchłoniętego tłuszczu. Te właściwości można też wykorzystać przy rozlanym tłuszczu – jednorazowe ręczniki najlepiej nadają się do sprzątania wylanego oleju
• Wyłożenie ręcznikiem pojemnika z owocami lub warzywami przedłuży ich żywotność. Listki zbiorą gromadzącą się wodę i zapobiegną przedwczesnemu zgniciu żywności
• Miękki ręcznik papierowy przydaje się także przy przeprowadzkach. Można owinąć nim delikatne przedmioty, takie jak talerze, szklanki czy filiżanki. Przełożenie ręcznikiem układanych na sobie patelni, zmniejszy też ryzyko uszkodzenia powłoki


Zapewne każdy z nas korzystał nie jeden raz z ręcznika papierowego wykorzystując go nie do końca zgodnie z jego głównym przeznaczeniem. Najważniejsze, że ręcznik papierowy jest tani i łatwo dostępny, dzięki czemu można używać go codziennie do sprzątania, a także na wiele innych sposobów.