Serwetki papierowe w gastronomii


Być może nie każdy z nas zwraca uwagę, czy serwetki papierowe znajdują się na każdym restauracyjnym stole. Jednak ich brak będzie zauważony niezwykle szybko. Goście powinni czuć się docenieni i zadowoleni z obsługi, a jednym z elementów oceny jest nie tylko wystrój stołu, ale także możliwość subtelnego wytarcia dłoni czy ust podczas posiłku. Jak widać serwetki papierowe pełnią dwie najważniejsze role: dekoracyjną i higieniczną. Ten niewielki przedmiot okazuje się mieć wielką wagę. I warto z tego skorzystać.


Serwetki papierowe wybierane do restauracji najczęściej są kilkuwarstwowe i jednokolorowe. Najbardziej powszechnym wyborem są białe, składane serwetki, które prezentują się estetycznie i dopasowują do każdego wystroju wnętrza. Kolorowe serwetki papierowe dobierane są często pod kolor ścian, obrusu czy jako kontrastujące przełamanie barw.


Aby dodać elegancji i udekorować stół, warto wybrać serwetki papierowe premium. Wykonane są z miękkiego papieru o pięknych wzorach i stonowanych kolorach. Nowością, która podbija rynek gastronomiczny są serwetki flizelinowe, które wykazują się dużą chłonnością, przyjemną w dotyku fakturą oraz designerskim wyglądem.


Ciekawym wyborem mogą być również serwetki na sztućce, tak zwane kangurki. Tworzą praktyczną kieszonkę, do której wkłada się sztućce. Dzięki temu nie leżą one bezpośrednio na stole czy w zbiorczym koszyczku, ale są elegancko położone obok talerza. Po wyjęciu sztućców można użyć je jako serwetki do wytarcia dłoni.


W barach i lokalach szybkiej obsługi najczęściej spotykanym rodzajem serwetek są pojedyncze, ząbkowane serwetki ułożone w specjalnych serwetnikach. Zapewniają stały dostęp do serwetek, po które możemy sięgnąć w razie potrzeby. Mnóstwo kolorów do wyboru zapewnia idealny dobór pod wystrój czy dla zwiększenia estetyki wnętrza.


Serwetki papierowe na specjalne okazje


Serwetki okazyjne doskonale sprawdzają się przy okazji świąt i jubileuszy. Ogromny wybór wzorów i kolorów zapewni idealne dopasowanie do każdego designu restauracji. Niezwykle popularne są serwetki z motywem bożonarodzeniowym, które wprowadzą wyjątkowy nastrój.


Warto też pokusić się o kolorowe, bajkowe serwetki dla dzieci, które z pewnością przypadną im do gustu. Mogą być używane na co dzień lub przy okazji urodzin, chrzcin czy innych imprez dla dzieci.


Motywy kwiatowe to najlepszy sposób na ozdobę stołów również bez okazji. Docenią je z pewnością goście, którzy cenią sobie niebanalne dekoracje.
Każdą z serwetek możemy też ułożyć w proste lub bardziej skomplikowane figury, które dodadzą uroku i zaciekawią klientów.