„Przez żołądek do serca” – to stare powiedzenie nigdy nie traci na wartości. Jeżeli chcesz miło zaskoczyć miłość swojego życia, przygotuj romantyczną kolację. Jednak jak się za to zabrać? Podpowiemy co zrobić by niczego nie zabrakło.

Najważniejszymi kwestiami podczas przygotowywania kolacji są:

  •          Odpowiedni dobór miejsca
  •          Menu, które zaskoczy niejednego smakosza
  •          Przygotowanie miejsca
  •          Romantyczny nastrój

Wybór miejsca

Najlepiej poszukać w okolicy miejsca mało uczęszczanego przez inne osoby. Wtedy łatwiej będzie nam utrzymać romantyczny klimat. Może jednak macie już swoje stałe miejsce, gdzie często spędzacie czas lub takie, które ma dla was szczególną wartość sentymentalną? Ważne by było romantycznie i bez udziału osób trzecich.

Wyjątkowe dania

To najważniejszy punkt w naszym zestawieniu. Nie zawsze jednak wymyślne potrawy  to coś, czego nie może zabraknąć. Czasami warto postawić na znane jedzenie, które na pewno zasmakuje naszej drugiej połówce. Przygotujmy kosz pełen pysznych przekąsek – mini kanapeczki, koreczki, owoce – pomysłów je naprawdę mnóstwo. Danie główne powinno być stworzone ze składników, które nasza druga połówka wprost uwielbia, wtedy będziemy mieć pewność, że nie zaliczymy w tym temacie żadnej wpadki. Nie możemy również zapomnieć o winie lub szampanie, który podkreśli romantyczność wspólnej kolacji. A takich trunków nie godzi się pić z butelki, więc dobrze jest mieć ze sobą kieliszki, najlepiej lekkie i nietłukące się - jak na przykład te tutaj.

Odpowiednie przygotowanie miejsca

Stolik udekoruj obrusem, pasującym do całej oprawy. Bezwzględnie potrzebne będą serwetki papierowe w wersji premium! Nie zapomnij również o zastawie stołowej, która powinna być nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna, dlatego warto pomyśleć o jednorazowych naczyniach, które bardzo często wyglądają o wiele lepiej niż tradycyjna zastawa. No i co najważniejsze – kieliszki do szampana, które są nieodłącznym elementem romantycznej kolacji. Jeżeli jednak wybraliśmy miejsce publiczne, upewnijmy się, że nic nie zepsuje nam tego wyjątkowego wieczoru.

Romantyczna atmosfera

Jeżeli wszystkie poprzednie punkty zastanówmy się co zrobić by wystrój był jak najbardziej romantyczny. Oprócz jedzenia postarajmy się zadbać o dodatkowe atrakcje. Może to być film który rzucimy na rozwieszone płótno między drzewami. Do tego nie zapomnijmy przygotować lampionów oraz świec, które podkreślą klimat miejsca. Delikatna muzyka lecąca w tle nie tylko sprawi, że wieczór będzie wyjątkowy, ale również doda romantyczności i zwieńczy całość.

Piękna pogoda powoduje, że kolacja w plenerze jest idealną opcją na randkę. Ten sposób spędzania czasu powinien być praktykowany nie tylko podczas początkowych spotkać, ale również w stałych związkach, bo czas spędzony z drugą osobą jest niezbędny do zacieśniania więzi.